BAĞLANTILAR
Göster # 
# Web Bağlantısı Tıklamalar
1   Link   ACS ORMAN ÜRÜNLERİ RESMİ WEB SİTESİ
AÇS Okul ve Dershane Donatımları Okul sırası sektörünün öncü firması olan açs amfi üretimi konusunda 2011 yılında türkiyedeki partanın %70 ini alarak 95000 kişilik amfi sırası üreterek liderliği bırakmamıştır.
1837
2   Link   EĞİTİM MOBİLYALARI
Eğitim mobilyaları sektöründeki yılların deneyimi bizleri okul sırası ve amfi sırası üretiminde uzmanlaştırmıtır.
1573
3   Link   School Furniture
Yeni İngilizce web sitemiz hizmete açılmıştır.Bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.
The new English website was opened. Please click the link.
1959
4   Link   Geleneksel Oyun
Çocuk umuttur, neşedir, gelecektir. Çocuk en değerli hazinedir. Çocukluk demek “oyun” demek, “oyunla yaşamak ve büyümek” demektir. Oyun sadece çocukların değil aynı zamanda büyüklerin de eğlencesi ve eğiticisidir.

Hızlı gelişen teknoloji ve içinde bulunduğumuz iletişim çağı “oyun” sözcüğünün anlamını da değiştirdi elbette. Belki bu yüzden biz büyükler günümüzün küçüklerini anlamakta güçlük çekiyoruz zaman zaman. “Oyun” dendiğinde, biz dünün çocukları “mendil kapmaca”, “tombik”, “yakan top” ve benzeri oyunları anlıyorken; bu günün çocukları bir yuvarlak cd, birkaç tuş ve internetten başka bir şey düşünemiyorsa, oynarken saatlerce hareketsiz kalıp sadece oturuyor ve yalnızca parmaklarını hareket ettiriyorlarsa, biz oturup uzun uzun düşünmeliyiz, dedik.

Oyun birbirinizin güldüğünü, eğlendiğini gördüğünüzde güzeldir, oyun rakibine dokununca, onu biraz kızdırınca, takım arkadaşlarınla sevincini paylaşınca, yenildiğinde de yenilgiyi hep birlikte kabullenmeyi bilince ve oyun bittikten sonra rakip takımdakilerle bir sonraki oyun için tekrar sarmaş dolaş olunca güzeldir. Oyun beraber kirlenince, acıkınca, susayınca güzeldir. Oyun sevinçle arkadaşının gözünün içine bakınca güzeldir. İşte bu düşüncelerle, geçmişte kalan çocukluğumuzu bu güne taşımak için bir şeyler yapmalıydık, harekete geçmeliydik.

Araştırmalar daha fazla insanla etkileşim içinde büyüyen çocukların daha zeki ve daha başarılı olduklarını, çabuk olgunlaşıp daha doğru kararlar alabildiklerini, hayatta daha başarılı olduklarını gösteriyor. Çocukken daha fazla insanla etkileşimde bulunmanın en etkili yolu elbette birlikte, birbirini görerek ve birbirine dokunarak oyun oynamaktır.

Bizlerin çocukluğumuzda oynadığımız bu oyunların özlemi ve günümüz çocuklarının da bu güzellikleri yaşayabilmeleri gerektiği düşüncesiyle çalışmalarımıza başladık.

İki yıl süreyle Keçiören ilçemizde uyguladığımız projemizle ilgili almış olduğumuz olumlu tepkiler, bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Gönüllü olarak, severek yürüttüğümüz projemiz çerçevesinde geleneksel oyunlarımızın sadece okullarımızda değil, okul dışında da çocuklarımız tarafından zevkle oynanmasını sağlamak; projemizi, yerel yönetimlerin ve sivil toplum kuruluşlarının da desteğini alarak, ülke genelinde uygulanabilir ve sürdürülebilir hale getirmek düşüncesiyle, Geleneksel Çocuk Oyunları Derneği’ni kurduk. Şu ana kadar gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerde bizlere destek olan tüm kurumlara ve şahıslara teşekkür ediyoruz. Geleneksel çocuk oyunlarımızın derlenmesi ve günümüz koşullarına uyarlanması için ekibimizle birlikte çalışmaya devam ediyoruz.
1490